111

content start

День Героїв

23 травня в Україні відзначають День Героїв, або Свято Героїв — щорічне свято, встановлене на честь українських вояків — борців за самостійну соборну Українську державу, передусім лицарів княжої доби Руси-України, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, УГА, ОУН, УПА, а також героїв Небесної Сотні та сучасної національно-визвольної московсько-української війни.

Напередодні в нашому коледжі відбулося урочисте шикування, приурочене цій даті. Студенти та педагоги вшанували хвилиною мовчання усіх хто поліг за нашу державу, поіменно згадали випускників, що поклали своє життя на вівтар незалежності, після чого рій “Гайдамаки”, військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”), висадили дерева магнолій в пам’ять про новітніх героїв.

Директор   Олег Кизима відзначив грамотами, подяками, сертифікатами студентів та педагогів за різні досягнення: перемоги в обласних спортивних іграх з легкої атлетики, участь у встановленні рекорду по безперервному читанні творів Шевченка, перемогу в територіальних змаганнях з гри “Джура” тощо.

Урочистості додали патріотичні пісні у виконанні народного колективу “Дзвінке джерело”.

content end

111

content start

Вшановуємо Тараса Шевченка

Сьогодні в Україні вшановують пам’ять Тараса Шевченка.

165 років тому на Чернечій горі в Каневі було перепоховано тіло Великого Кобзаря.

Студенти першого курсу нашого коледжа разом з викладачем Марією Жемевко були делеговані покласти квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку в однойменному парку міста Стрия.

А в бібліотеці відбувся історико-бібліографічний екскурс, присвячений Тарасу Григоровичу.

content end

111

content start

Національний урок “Безпечна дорога додому”

В рамках Тижня безпеки дорожнього руху, сьогодні в коледжі проведений єдиний національний урок “Безпечна дорога додому” з питань безпеки дорожнього руху та профілактики травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод.

Урок був проведений представниками ювенальної превенції, а саме ст.іспектором сектору ювенальної превенції Стрийського РУП Оленою Босенко та інспектором сектору ювенальної превенції Стрийського РУП Анастасією Щудлик.

Медична сестра Вікторія Березень провела заняття щодо надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок ДТП.

content end

111

content start

Співпраця зі стейкхолдерами

Такою має бути навчально-виробнича база кожного сучасного професійного коледжу!

Браво Стрийський технологічний професійний коледж! Студенти і викладачі (проректор ДДПУ Юрій Скварок, завідувач кафедри Леонід Оршанський та гарант освітньої програми Юрій Павловський) щиро вдячні директору Олегу Кизимі та педагогам професійного навчання СТПК за цікаві та пізнавальні розповіді про якісно новий рівень підготовки робітничих кадрів.

content end

111

content start

Зустрічаємо гостей

Цього тижня в нашому коледжі було багато гостей. У вівторок 12.05.26 нашими гостями були директори шкіл Стрийського району, яким презентували Державну освітню екосистему для учнів, батьків і вчителів “Мрія”, яка надихає вчитися та допомагає знайти себе в сучасному світі. Захід організували Департамент освіти та науки Львівської обласної військової адміністрації спільно з Стрийською РВА. На зустрічі були присутні розробники, які дали відповіді на багато робочих запитань. Ну а наші кухарі запропонували запашну каву, смачні канапки та тістечка.

А вже в четвер 14.05.26 ми приймали керівників ПТНЗ з Миколаївської області, які вже свого часу гостювали в нашому навчальному  закладі, та  змогли оцінити прогрес у розвитку матеріальної бази .

content end

111

content start

День матері

День матері — це свято, присвячене вшануванню матерів, подяці за їхню любов, турботу й підтримку.

В Україні його відзначають у другу неділю травня. Цьогоріч

У 2026 році це 10 травня. Саме тому напередодні, студенти з художньої самодіяльності коледжа разом керівниками гуртків організували свято Матері. Лунали пісні у виконанні “Дзвінкого джерела” та поетичні замальовки від колективу “Благовість”. Традиційно це свято відбулося біля “Фігури Матері Божої” і розпочалося з благословення отця-капелана Андрія Бінаса.

content end

111

content start

День пам’яті та примирення

День пам’яті та примирення відзначають 8 травня. Це день вшанування жертв Другої світової війни та пам’яті про всіх, хто загинув через війну, нацизм, окупацію й масове насильство.

В Україні його офіційно запровадили у 2015 році як частину європейської традиції пам’яті. Символом став червоний мак, а головна ідея не “свято перемоги”, а саме пам’ять, людська ціна війни й примирення між народами. Людство, звісно, після двох світових воєн усе одно продовжує винаходити нові способи нищити одне одного.

Сенс Дня пам’яті та примирення: згадати загиблих, усвідомити наслідки війни, наголосити, що мир важливіший за культ війни, вшанувати ветеранів і жертв незалежно від їхнього походження чи фронту.

Сьогодні одразу після вже традиційної хвилини мовчання, на подвір’ї училища, викладачі кафедри суспільних дисциплін Ірина Швиденько, Світлана Ясінська та Лев Лесів провели захід приурочений цій даті. Педагоги провели паралелі між війнами та акцентували, що сьогодні бути патріотом – це усвідомлювати, яку величезну жертву приніс український народ тоді і несе у теперішній війні проти рашизму, якою є жертва кожної матері, дружини та дитини.

Учнівське самоврядування з художніми керівниками забезпечили поетично-музичне оформлення заходу.

content end

111

content start

«Джура» — вогонь патріотизму!

05 травня 2026 року працівники Львівського державного Будинку техніки, за сприяння адміністрації Вищого професійного училища №35 м. Стрия, провели територіальні (відбіркові) змагання Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») на стадіоні «Сокіл» у селі Угерсько.

Участь у змаганнях взяли вісім роїв із закладів професійної та фахової передвищої освіти Львівщини:

● «Сила волі» — Стрийське вище художнє професійне училище;

● «Незламні» — ВПУ №8 м. Стрия;

● «Гайдамаки» — ВПУ №34 м. Стрия;

● «Січ» — ВПУ №35 м. Стрия;

● «ім. Степана Бандери» — Новороздільський професійний ліцей;

● «Сіроманці» — Жидачівський професійний ліцей;

● «Отамини» — Миколаївський професійний ліцей;

● «Козацька варта» — Новороздільський політехнічний фаховий коледж.

Захід благословив отець Іван.

На урочистому відкритті виступили:

— Лілія Івашкевич, директор Львівського державного Будинку техніки;

— Лілія Андруневчин, директор ВПУ №35 м. Стрия;

— Тарас Грицишин, начальник відділу освіти, охорони здоров’я та спорту Стрийської РДА;

— Тарас Федис, старший лейтенант ЗСУ;

— Сергій Палун, заступник начальника факультету зенітних ракетних військ Харківського національного університету Повітряних Сил.

Змагання відбулися за підтримки Департаменту освіти і науки ЛОДА та 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка.

Програма гри була насиченою та різноманітною. Юні джури випробували свої сили у конкурсах: «Впоряд», «Смуга перешкод», «Стрільба з пневматичної зброї», «Фізична підготовка», «Метання гранати», «Відун» та «Рятівник».

Під час заходу також відбулися майстер-класи:

«Політ FPV-дронів» (солдати Олег Федорків та Михайло Горайчук);

 «Збір і розбір зброї» та «Тренажер керування дроном» (представники факультету зенітних ракетних військ ХНУПС — полковник Сергій Палун і курсанти).

Конкурс «Тактична медицина» оцінювали представники Харківського національного університету Повітряних Сил.

Учасники продемонстрували високий рівень підготовки, витривалість та справжній командний дух.

 ПІДСУМКИ ЗМАГАНЬ:

 І місце — рій «Гайдамаки» (ВПУ №34 м. Стрия);

 ІІ місце — рій «Січ» (ВПУ №35

м. Стрия);

 ІІІ місце — рій «Козацька варта» (Новороздільський політехнічний фаховий коледж).

Переможці були нагороджені Кубком, а всі учасники отримали грамоти Львівського державного Будинку техніки.

Рій «Гайдамаки» представлятиме Стрийщину на І етапі змагань, який відбудеться на базі Боринського професійного ліцею народних промислів і ремесел.

Щиро дякуємо адміністрації ВПУ №35

м. Стрия за сприяння в організації заходу!

 Гра «Сокіл» («Джура») виховує молоде покоління у дусі патріотизму, відданості Батьківщині та поваги до національних і загальнолюдських цінностей.

Вистоїмо — переможемо!

content end

111

content start

День відкритих дверей

30 квітня людно було на подвір’ї біля нашого училища. Юнаки та дівчата з різних куточків Стрийського району завітали на “День гостинності”.

Ознайомитись з матеріальною базою, дізнатися про умови навчання, оглянути майстер-класи і звичайно самим “доторкнутися” до професії змогли усі хто прибув до нас на “День відкритих дверей” з близька і далека. Зокрема це випускники зі шкіл Моршинської, Дулібівсько-Грабовецької, Сколівської, Розвадівської, навіть Ходорівської, ну і звичайно Стрийської громад.

На світлинах маленька частинка того свята, що відбулося в училищі. Але хочемо наголосити, що для абітурієнтів наші двері відчинені не лише у “День гостинності”, а завжди! Тож приходьте до нас – “Відкрийте браму можливостей – зробіть крок у майбутнє!”

content end

111

content start

Семінар «Зелений водень-енергія майбутнього»

Методична комісія викладачів та майстрів виробничого навчання електричного та будівельного профілів провели семінар на тему: «Зелений водень-енергія майбутнього».

content end

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x