Під час 23-го благодійного фестивалю «Стрий-Органік-Фест» у Стрию встановили національний рекорд: учасники приготували та презентували 92 страви з відомої місцевої квасолі «Стрийський Ясь».
Ця визначна кулінарна подія відбулася 13 червня 2026 року на Майдані Ринок. Офіційні представники Книги рекордів України зафіксували досягнення, після чого відбулася масштабна дегустація.
Наш навчальний заклад теж прийняв участь у такому цікавому дійстві, адже саме в нас нас Стрийщині виховують молодих кухарів та кондитерів.
Страви готували майстри виробничого навчання Галина Пильо, Мирослава Шимків та Юлія Собко, а представлені студентами групи ОК -11 Ганною Бенькалович та Юлією Блищик.
Несподіваним приємним сюрпризом для нашого коледжа, після урочистого відкриття НПЦ “Енергетичний хаб”, став візит народної артистки України Марії Бурмаки.
Українська співачка, авторка пісень, музикант, радіо- та телеведуча, громадська активістка, благодійниця, кандидат філологічних наук, учасниця Революції на граніті, Помаранчевої революції, Євромайдану, Революції гідності, волонтерка АТО, завітала на наше подвір’я, щоб торкнутися історії, яка вже понад століття живе тут в стінах колишньої “Руської бурси”, де навчався Степан Бандера, витає серед гілля столітнього дуба Івана Франка, звучить “Червоною калиною” та вже проростає в пам’ятних магноліях.
Одна з ТОП-100 найвпливовіших жінок України за версією журналу «Фокус» 2014 року не знехтувала кавою і смаколиками від кулінарів нашого коледжа. Пообіцяла ще навідатись і запросила на благодійний концерт, що відбувався в Пабі “Кабан” на підтримку ЗСУ.
У центрі здійснюватимуть сучасну практичну підготовку за енергетичним напрямком. Майбутні електромонтажники та електромонтери навчатимуться працювати із сучасними електромережами, системами автоматизації та альтернативними джерелами енергії на обладнанні, максимально наближеному до реальних виробничих умов.
Для створення центру провели капітальний ремонт другого поверху загальною площею 790 квадратних метрів. Тут оновили три навчально-виробничі майстерні, два навчальні класи та приміщення для майстрів виробничого навчання.
Також для «Енергетичного хабу» закупили сучасні лабораторні столи для паяння, комп’ютерне обладнання, меблі, вимірювальні прилади, стенди блискавкозахисту та багато іншого. Це обладнання дасть можливість учням працювати з технологіями, які вже використовують на сучасних підприємствах.
Це вже 63-й навчально-практичний центр у нашій області!
Загальна кошторисна вартість проєкту становить понад 11,7 мільйона гривень. З них понад 6,8 мільйона гривень – кошти державної субвенції за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах реалізації інструменту Ukraine Facility. Ще 2,1 мільйона гривень спрямували з обласного бюджету. Решту забезпечили коштами закладу освіти, територіальної громади та донорів.
Дякую всім, хто долучився до створення цього сучасного освітнього простору. Увага до робітничих професій, підтримка молоді та інвестиції в якісну освіту дають підстави впевнено дивитися в майбутнє нашої держави.
Ми як держава продовжуємо інвестувати в освіту, створюючи сучасні умови для навчання молоді. Водночас дуже важливо, щоб після здобуття професії наші випускники могли реалізувати себе саме в Україні.
Для цього потрібна тісна співпраця між закладами освіти та підприємствами, які готові підтримувати молодих фахівців, надавати їм перше робоче місце та можливість професійного розвитку.
10 червня 1926 року українська громада Стрия, вшановуючи 10-ті роковини смерті Каменяра, висадила знаменитий карпатський дуб на подвір’ї Української (Руської) бурси. Сьогодні ця територія належить нашому училищу. Саме це дерево зараз відоме як «Дуб Івана Франка» і має статус ботанічної пам’ятки природи місцевого значення. За спогадами для посадки було обрано молодий дуб, привезений із Карпат, щоб підкреслити силу, довговічність і незламність духу Івана Франка. У Львові аналогічну акцію організувало товариство «Сокіл-Батько», і вона відбулася також 10 червня 1926 року.
Саме тому стрийський дуб був не просто деревом, а своєрідним живим пам’ятником, коли встановлення монументів українським діячам було фінансово складним і політично обмеженим.
Руська бурса була одним із центрів українського громадського життя Стрия, тут навчалася молодь, проводилися культурно-просвітницькі заходи, тому посадка дуба саме на її подвір’ї мала виховне значення: кожне покоління учнів мало бачити живий символ пам’яті про Каменяра
Іронія історії полягає в тому, що більшість пам’ятних промов 1926 року давно забуті, а дуб, який тоді вкопали в землю, і досі продовжує розповідати про той день краще за будь-який архівний документ.
На відміну події 100 річної давності, на подвір’ї колишньої “Руської бурси” зібралася не просто громада, а представники влади, зокрема голова Стрийської районної ради Михайло Лучечко, перший заступник Стрийського міського голови Микола Дмитришин, Моршинський міський голова Руслан Ільницький. Розпочалося віче з благословення отця Степана Кузишина. А студенти та педагоги ДНЗ “ВПУ-34 м.Стрий” стали не тільки слухачами, але й основними дійовими особами, які декламували поезію та співали пісень на слова Великого Каменяра. Особливою гостею академії стала Олеся Франко, правнучка брата Івана Яковича, котра поділилася спогадами та зачитала власні поетичні рядки.
Директор училища Олег Кизима висловив подяку усім шановним гостям, вручивши пам’ятний документ пані Франко.
Згадуючи Івана Яковича підкреслили Його багатогранність від ліричної “Ой ти дівчино, з горіха зерня”, у виконанні художнього керівника училища Івана Телечкуна до революційної Не пора, не пора…”, що пролунала на завершення дійства у виконанні ансамблю працівників училища.
9 ЧЕРВНЯ до ДНЗ “ВПУ 34 м. Стрий” завітав провідний інспектор відділу №2 Стрийського районного управління цивільного захисту та превентивної діяльності Головного управління ДСНС України у Львівській обл. Святослав Гошівський. Лаконічно та доступно п. Святослав розповів здобувачам освіти груп ОК-11, ОК-21, М-21, Е-21 про правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів, їх типи, уражаючі властивості. Згадав про те, що хоч лінія зіткнення від нас далеко, проте у нас трапляються випадки знаходження снарядів часів Другої світової війни, особливо під час риття котлованів, тож небезпека реальна й для нашого регіону. Бажаючі могли “приміряти” бронежилет та каску, щоб зрозуміти, які труднощі відчувають наші воїни, що бережуть та дають нам можливість навчати та навчатись. Опісля слово взяла інженер з ОП Зіна Войтюк та нагадала присутнім перед літніми канікулами про основні правила поведінки на воді (водоймах) та правила дорожньої безпеки на фоні зростання кількості автотранспорту, особливо з електричними двигунами, який є безшумним, тож важливо не забувати на пішохідних чи залізничних переходах про свою безпеку. А саме – знімати навушники та не користуватись в цей час гаджетами, які можуть відволікати від реальності.
Знання з кібербезпеки є базовою навичкою виживання у цифровому світі, яка захищає студентів від фішингу, онлайн-шахрайства, втрати персональних даних та психологічного тиску. Сьогодні інтернет є головним майданчиком для навчання, розваг і спілкування дітей. Проте без розуміння правил цифрової гігієни підлітки стають найуразливішою мішенню для кіберзлочинців.
Як ефективно навчати кібербезпеці? Насамперед варто використовувати інтерактивні методи, використовувати яскраві візуальні матеріали, повчальні відео та ігрові презентації з вікторинами. А також проводити регулярне тестування, перевірку знань здобувачів освіти за допомогою ситуаційних тестів, наприклад, на тему ознак вірусів у смартфоні. Саме тому сьогодні, 9 червня 2026 року студенти груп М-11, Б-11 та Е-11 мали цікавий урок з кібербезпеки, де проходили різноманітні тести на знання правил захисту інформації та безпеки роботи в Інтернеті. Це стало своєрідним підсумком всіх заходів з кібербезпеки, що проходили в нашому навчальному закладі та ефективною перевіркою знань. Студенти отримали гарні оцінки та іменні сертифікати. Урок провела викладач Шмілик Оксана Петрівна.
В нашому училищі відбулася пізнавальна та надзвичайно актуальна зустріч студентів із начальником сектору ювенальної превенції Андрієм Гладієм. Захід був присвячений двом різноплановим але надзвичайно актуальним питанням: кібербезпеки та дотримання молоддю правил дорожнього руху.
Представник поліції звернув увагу студентів на основні загрози, які можуть виникати в мережі Інтернет. Учасники зустрічі дізналися про найпоширеніші види онлайн-шахрайства, небезпеку розголошення персональних даних, правила безпечного користування соціальними мережами та способи захисту власних акаунтів від зловмисників. Особливу увагу було приділено відповідальності за протиправні дії в кіберпросторі та необхідності критично оцінювати інформацію, яку користувачі отримують з мережі.
Не менш важливою темою обговорення стало дотримання правил дорожнього руху. Студентам нагадали про обов’язки пішоходів, велосипедистів та водіїв транспортних засобів, а також про необхідність використання світловідбивних елементів у темну пору доби. Представник поліції наголосив на важливості уважності на дорозі, відповідальної поведінки та неухильного дотримання вимог безпеки для збереження життя і здоров’я всіх учасників дорожнього руху.
Зустріч пройшла у форматі відкритого діалогу. Студенти активно ставили запитання, ділилися власними думками та отримували фахові відповіді на актуальні для молоді теми.
Такі профілактичні заходи сприяють підвищенню правової обізнаності молоді, формуванню відповідального ставлення до власної безпеки та допомагають запобігати ризикам як у цифровому середовищі, так і в повсякденному житті.
Під час зустрічі учасники говорили про важливість безбар’єрності, рівних можливостей та поваги до кожної людини незалежно від обставин. Обговорювали, як формувати суспільство, в якому кожен може бути почутим, прийнятим та активним учасником спільноти. акі заходи допомагають руйнувати стереотипи, розвивати емпатію та нагадують, що інклюзія – це необхідність сучасного суспільства.
Дякуємо студентам та викладачам за відкритість, активність і щире зацікавлення темою безбар’єрності
Нещодавно у нашому навчальному закладі було проведено Національний день компостування біовідходів. В рамках якого, викладач біології Мар’яна КУШКЕВИЧ провела, для студентів першого і другого курсу кулінарного профілю, семінар-тренінг на тему: “Компост — не сміття, а ресурс”. Просвітницька подія спрямована на формування екологічної свідомості, практичних навичок у здобувачів освіти та є інструментом екологічної культури і громадянського виховання.
Наші студенти групи КК-11 представили цікаву інформацію про те, що і як можна компостувати, переваги і етапи цього процесу, а також, як можна його використовувати у квартирі. Під час тренінгу здобувачів освіти створили модель компостера.
З метою інтеграції екологічної тематики у міжпредметні зв’язки було залучено викладачів різних дисциплін. Зокрема, Анна ГАВРИЛЕНКО пролила світло на технічні питання облаштування компостера біля їдальні. Марія ЗВІРИШИН повідомила, які є сучасні технології стерилізації безпеки компосту при використанні електричного струму.
Дуже актуальною була доповідь Уляни НЕСКОРОМНОЇ, яка стала провідником у сферу міжнародних стандартів і світового досвіду з переробки біовідходів.
Дякуємо учасникам за старання у проведенні заходу!
Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт