Сьогодні на базі нашого училища відбувся інтеграційний семінар -практикум «Інклюзивне навчання в реаліях сучасності: виклики та успішні практики”. Учасниками заходу були заступники директорів ПТО Львівщини та керівники ІРЦ.
З вітальними словами до присутніх звернулися директор училища, Олег Кизима, який також передав вітання від заступниці директора НМЦ ПТО у Львівській області Наталії Рибак, та через платформу zoom Іван Пикус, начальник відділу інновацій, професійної освіти, фахової передвищої та вищої освіти Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації.
Аналізом стану впровадження інклюзивного навчання осіб з особливими освітніми потребами у закладах професійно-технічної освіти Львівщини поділилася головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, модератор події Марія Васюник-Кулієва. Вона розповіла про досягнення та проблеми впровадження інклюзивної освіти в закладах професійно-технічної освіти і окреслила маршрут реалізації інклюзивного навчання.
Про мережу інклюзивних-ресурсних центрів,як реалізацію прав дитини з особливими освітніми потребами на здобуття освіти ,поділилася завідувач Львівського обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти кандидат педагогічних наук,Галина Вархолик.
Про роль інклюзивно-ресурсних центрів у забезпеченні інклюзивної у закладах професійної (професійно-технічної освіти) доповідала директор КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Стрийської міської ради, Іванна Бегей.Вона ознайомила присутніх із результатами тісної співпраці із ДНЗ «Вище професійне училище 34 м.Стрий». Світлана Магарська, ,методист обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти здійснила Інформаційний екскурс про роботу Порталу “Україна.Інклюзія”,який допоможе впровадити систему автоматизації роботи закладів освіти.
Другою частиною роботи став практичний кейс “Інклюзія ,як прийняття різноманіття в освітньому середовищі”, який провели працівники психологічної служби училища, Галина Левицька та Ірина Радюк, де були застосовані різноманітні форми роботи із учнями з особливими освітніми потребами, а саме: проєктний малюнок, відкритий мікрофон,арт- терапевтичні техніки.
Про досвід та виклики інклюзивного освітнього середовища в закладі освіти розповіла заступник директора з навчальної роботи, Ірина Заблоцька та продемонструвала елементи кейс-уроків, які розробили педагогічні працівники та описала особливості ведення планової документації в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами. А тим часом в навчально-практичному центрі з професії : «Кухар.Кондитер” творилися справжні шедеври ,які приготував учень ІІІ курсу Михайло Британ , здобувач освіти з особливими освітніми потребами спільно з майстром виробничого навчання Галиною Пильо .Всі присутні із захопленням спостерігали за процесом декорування бенто-тортів та мали змогу задонатити на потреби ЗСУ, придбавши «Смаколики з душею», які приготував учень.
Класний керівник, Ірина Швиденко окреслила роль класного керівника у роботі із здобувачами освіти із особливими освітніми потребами та поділилася власними напрацюваннями, які допомагали їй у роботі.
Завершальним етапом зустрічі став майстер-клас з виготовлення аромамішечків, який провели Ірина Радюк та Галина Левицька. Кожен учасник зустрічі мав можливість створити власний унікальний мішечок із суміші трав, морської солі та ефірних олій.
Інтеграційний семінар-практикум був змістовним, насиченим та продуктивним.
Кожен учасник взяв із собою кейс корисних порад, методик, форм та методів роботи з учнями з особливими освітніми потребами.