Галузеве машинобудування

Галузь знаньСпеціальність
G Інженерія, виробництво та будівництвоG 11 Машинобудування(G 11.05 Транспортні засоби)
Освітньо-професійний ступіньфаховий молодший бакалавр
Освітня кваліфікаціяфаховий молодший бакалавр з галузевого машинобудування
Вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за програмоюна основі повної загальної середньої освіти. освітньо-кваліфікаційного рівня кваліфікованого робітника
Форма навчанняденна
Освітньо-професійна програма “Галузеве машинобудування”
Навчальний план, розроблений відповідно до освітньо-професійної програми “Галузеве машинобудування”
Відомості про педагогічних працівників, що забезпечують освітній процес за освітньо-професійною програмою “Галузеве машинобудування”
Матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності за освітньо-професійною програмою “Галузеве машинобудування
Рецензії роботодавців на освітньо-професійну програму “Галузеве машинобудування”
Самооцінювання освітньо-професійної програми фахової передвищої освіти “Галузеве машинобудування

Об’єкти вивчення та/або діяльності: елементи конструкцій, технології виготовлення, організації експлуатації, обслуговування, випробування, контроль якості та ремонту технічних об’єктів галузевого машинобудування.

Цілі навчання : підготовка фахівців здатних: розв’язувати складні задачі та практичні проблеми у сфері галузевого машинобудування, що передбачає застосування положень  і методів  інженерних  наук  та характеризується певною невизначеністю умов.

Теоретичний зміст предметної області: сукупність понять, засобів, способів і методів діяльності, спрямованих на розробку, виготовлення, експлуатацію, обслуговування, ремонт та утилізацію продукції галузевого машинобудування.

Методи, засоби та технології: принципи та методи системного інжинірингу з розробки, виготовлення, експлуатації, обслуговування та ремонту технічних об’єктів галузевого машинобудування протягом всього життєвого циклу, що включає: методи, засоби і технології розрахунків, основи проектування, конструювання, виробництва, випробування, обслуговування, ремонту та контролю об’єктів навчання та діяльності;   методи  комп’ютерного  проектування,   що  містять комплекс   прикладних   програм   розробки   елементів технічних об’єктів машинобудування та їх супроводження протягом всього життєвого циклу;   сучасні інформаційні технології проектування на базі СЛБ/СЛМ систем.

Інструменти та обладнання: основне та допоміжне обладнання, засоби механізації, автоматизації та керування виробничими процесами галузевого машинобудування; засоби технологічного, інструментального, метрологічного, діагностичного, інформаційного та організаційного обладнання виробничих процесів.

Переваги освітньо-професійної програми:

  • Студентам надано право вибору спеціальних навчальних дисциплін в обсязі, що становить не менше як 10 % загальної кількості кредитів ECTS.
  • Можливість вивчення сучасних конструкцій будівельної техніки та обладнання на базі підприємств машинобудівної та будівельної індустрії у регіоні.
  • Проведення лабораторних та практичних занять на сучасному обладнанні підприємств-партнерів машинобудівної та будівельної індустрії.
  • Програмою передбачено вивчення передових програмних продуктів, призначених для виконання конструкторської, дослідницької та інших видів робіт.
  • Для набуття студентами практичних навичок передбачено проходження трьох практик (навчальна, технологічна, переддипломна) на підприємствах-партнерах.
  • Можливість офіційного працевлаштування на підприємствах-партнерах, яке поєднане із навчанням.

Основні дисципліни: історія України; українська мова (за професійним спрямуванням); соціологія; культурологія; іноземна мова (за професійним спрямуванням); вища математика; технічна механіка; матеріалознавство; нарисна геометрія, інженерна та комп’ютерна графіка; охорона праці та безпека життєдіяльності; гідравліка, гідро- та пневмоприлади; електротехніка з основами сучасної електроніки; двигуни внутрішнього згоряння, автомобілі та трактори; взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання; деталі машин; експлуатація машин; ремонт машин; економіка підприємства